Expandujúca Zem zrejme pochovala dinosaurov IV.

Autor: Dominik Katona | 26.8.2010 o 1:49 | (upravené 26.8.2010 o 2:14) Karma článku: 11,36 | Prečítané:  4907x

Z fosílneho záznamu vieme, že dinosaurie kosti mali zhruba rovnakú hustotu ako dnešné zvieratá, aj keď viaceré dinosaury boli tri až štyrikrát väčšie než akýkoľvek cicavec žijúci dodnes na súši a pritom boli rovnako čulé a pohyblivé. Nižšia gravitácia na menšej planéte s menším množstvom hmoty podľa teoretikov rastúcej Zeme by mohla byť uspokojivým vysvetlením.

 

 

Carey spočiatku podporoval teóriu kontinentálneho driftu a snažil sa potvrdiť jej správnosť. Hľadanie ho však doviedlo iba k ďalším otázkam. Napokon inšpirovaný Hilgenbergovou prácou v Nemecku, sa stal najprednejší obhajca hypotézy rastúcej Zeme. Carey však rozhodne nebol sám medzi vedcami so svojím postojom. Medzi jeho súčasníkov patril inžinier Klaus Vogel z východného Nemecka, ktorý v roku 1977 znova vytvoril menší paleoglóbus vo vnútri priehľadného glóbusu súčasnej Zemi. Ďalším bol Dr. Ken Perry z Wyomingu, ktorého počítačové modely potvrdzovali tektoniku expanzie s geometrickou precíznosťou. Caryho neúspech spočíval tak ako v prípade Wegenera začiatkom 20 storočia - keďže nebol ani jeden z nich fyzik - v neschopnosti ponúknuť mechanizmus vzniku novej hmoty vo vnútri rastúcej Zemi.

Sam Carey a Klaus Vogel

Už v roku 1888 Ivan Osipovich Yarkovsky navrhol, že určitý druh éteru je absorbovaný Zemou a transformovaný do nových chemických prvkov, nútiac nebeské telesá expandovať. To súviselo s jeho snahou mechanicky vysvetliť gravitáciu. Rovnako tézy Hilgenberga a Nikolu Tesly boli založené na absorbcii a transformácii éteru-energie na normálnu hmotu. Expanziu totiž pozorujeme aj na ďalších planétach a mesiacoch v slnečnej sústave...ale o tom až neskôr ;)

Maxlow - kniha o rastucej Zeme

V r. 1993 Carey symbolicky predal pochodeň v liste Austrálskemu geológovi Jamesovi Maxlowi, ktorého koncept o hypotéze rastúcej Zeme, ako hovorí Carey, by uspokojil aj najnáročnejšieho kritika.

Maxlow má za to, že od archaika v eóne pred 3,5 miliardami rokov naša planéta (mala polomer zhruba 1700 km) vždy pomaly priberala na hmotnosti a teda aj na veľkosti a expandovala radiálne smerom von ako nafukujúci sa balón. V priebehu obdobia Permu pred 300 až 250 miliónmi rokov, ročná miera rastu bola približne ako dĺžka ľudského vlasu - 22 mm za rok alebo 2,2 m každé storočie. Zaiste rozsiahle merania potvrdili, že rovník expanduje, teoretici platňovej tektoniky to pripisujú „splošťovaniu pólov" - bez toho, aby pre to ponúkli rozumné vysvetlenie.

 


geologická mapa zeme

(Commission for the Geological Map of the World and UNESCO, 1991)

Pri pohľade na túto mapu si Maxlow uvedomil, že niečo nepasuje. V rovnakom čase ako vznikol Atlantik, Severný ľadový i Indický oceán sa objavil obrovský Tichý oceán. Všetku starú oceánsku kôru by musela "požrať" subdukcia za menej ako 200 miliónov rokov - presne toľko majú najstaršie časti oceánov (viac má iba časť stredozemného mora - 200 až 280 mil. rokov) !!! Táto predstava sa mu zdala nanajvýš nepravdepodobná. V tej mape videl jasný, priam hmatateľný dôkaz expanzie Zeme. Na základe údajov z tejto mapy zhotovil počítačové simulácie, ktoré je možné nájsť na stránke youtube.com alebo: http://www.jamesmaxlow.com/main/index.php?module=pagemaster&PAGE_user_op=view_page&PAGE_id=6&MMN_position=5:5

jedna časť zo série Maxlowvých prednášok na youtube...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

vek oceánskej kôry

túto mapu si dobre pozrite aj vo väčšom rozlíšení a všimnite si Afriku...

 

východoafrická priekopová prepadlina

kde sa nám to trhá Zem?

http://www.staticbrain.com/archive/africa-is-being-torn-apart-continental-drift/

 

východoafrická priekopová prepadlina

Africký rozpor

Africký rozpor

Ako sa mohla Afrika v rovnakom čase vzdialiť od Indie, od Antarktídy, od Ameriky či dokonca od Eurázie?!

Vyzerá to tak, že stredooceánske chrbty sa od Afriky vzďaľovali, aj keď podľa tektoniky majú mať stálu polohu a platňa s pevninou sa má od nich vzďaľovať. Afrika by mala byť stlačovaná zo všetkých strán. V dôsledku čoho by mali vznikať obrovské pohoria, ale Afrika sa trhá vo východofrickej priekopovej prepadline, vzďaľuje sa aj od Ázie a pravdepodobne aj od Európy, čím sa vlastne otvorilo Stredozemné more. Takže Antarktída nie je jediná neposlúšná...

stredozemne more

 

A pre tektoniku už absúltne neriešiteľný problém sú trojné body... (high level)

 

trojný bod

 

scalerov rozpor

Paradox trojného bodu podľa talianského vulkanológa a obhajcu expanzie Scaleru (2003)

Pokiaľ použijeme pravidlá platňovej tektoniky na bežný problém trojného bodu, musíme napríklad platni A  priradiť dva spoločné póly otáčania - prvý spoločný s platňou B a druhý spoločný s platňou C.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aj keď sa tak celkom nestalo, Maxlow zostal silným propagátorom šíriac výsledky výskumu a rôzne presvedčivé dôkazy cez knihy, tlač a semináre. Neustále čelí pohŕdaniu - založenom na smiešne málo vedeckom podklade- z radov mainstreamových vedcov.

Paradoxom je, že práve súčasná teória platňovej tektoniky stráca pevnú pôdu pod nohami v svetle najnovších výskumov. Prišla totiž o motor, o riadiaci mechanizmus, to jest nukleárny reaktor v útrobách Zeme- ktorý bol tým kľúčom k prijatiu Wegenerovej hypotézy o posune kontinentov. K tejto informácii som sa dostal opäť cez francúzsky časopis - Science et Vie z 2010- tentoraz viac než aktuálny. Citujem podľa internetového zdroja sciencedaily.com: „Malé množstvo anti-neutrín zaznamenaných v Borexino, iba zopár každý mesiac, pomohlo vyriešiť dlho pretrvávajúcu otázku medzi geofyzikmi a geológmi o tom, či naša planéta ukrýva obrovský, prírodný nukleárny reaktor vo svojom jadre. Odpoveď založená na bezprecedentne čistých dátach geo anti-neutrín, je NIE."  http://www.sciencedaily.com/releases/2010/03/100329083039.htmmapa rýchlosti rastu oceánskeho dna


Dnes máme veľmi presné údaje o rýchlosti rozpínania oceánskych chrbtoch (klinkni na mapu hore pre zväčšenie). Ale kde sú priame merania rýchlosti subdukcie ???  Tá sa údajne dopočítava podľa intenzity rozpínania platní. Napríklad Východný tichomorský chrbát narastie približne o 12 až 16 cm za rok a aby sa zachoval konštantný polomer Zeme vypočítajú potrebnú rýchlosť subdukcie. Čuduj sa svetu, neexistuje jediný ostrov, sopka či korálový útes, ktorý by bol drvený a vťahovaný subdukciou do priekopy. Všeobecne je v tých priekopách až podozrivo málo sedimentov a odpadu po tom, čo za posledných 200 miliónov rokov zhltli všetku pôvodnú oceánsku kôru (70% povrchu Zeme). Sedimenty sú uložené vodorovne, bez známok vrásnenia, čo skôr nasvedčuje pokojnému usadzovaniu.

subdukcia

Subdukciu je ľahko zobraziť v dvojrozmernom priestore, ale nasimulovať ju na zakrivenej ploche Zeme a nechať pracovať v čase sa vedcom ešte nepodarilo. Nemožno sa čudovať, veď to požieranie nemôže trvať večne a čo ak sa upchajú tieto zóny kontinentmi? Zastaví sa potom aj rozpínanie chrbtov?! Vzniknú nové požierače? http://scienceantiscience.blogspot.com/2007/03/subduction-gets-new-face.html

Neprekonateľný dôkaz toho, že platňová tektonika si protirečí, je „Perinov oblúk" (Perin,2003) Pokiaľ vezmeme do úvahy polohu všetkých možných miest podsúvania z platňovej tektoniky, potom veľký oblúk prechádzajúci zemským stredom a určený súradnicami (130o V, 51,86o J), (140oZ, 0o) a (40oV,0o) tieto štruktúry nepretína. Uvedený oblúk deliaci Zem na dve pologule vykazuje rozširovanie  cca 81 mm za rok vzhľadom k svojej pôvodnej dĺžke. Je zrejmé, že pokiaľ sa  rozširuje tento hemisférický oblúk, prebiehajúci mimo rovník, potom i guľa či geoid, ktorý ho obsahuje sa musí tiež rozširovať.

Perinov oblúk


Ďalším z mnohých mýtov okolo subdukcie je tvrdenie, že eklogity (premenená hornina) sú fragmentmi oceánskej kôry, ktorá sa podsúvala pod pevninu a po roztopení v plášti sa cez vulkanickú činnosť dostala na povrch. Jednoducho, je to nepodložené tvrdenie a nezakladá sa na žiadnom serióznom výskume a teda nie je použiteľné ako dôkaz subdukcie (Bill Griffin, Sue O'Reilly 2006)http://www.gemoc.mq.edu.au/Annualreport/annrep2006/Reshigh06.html#Eclogites

eklogit

 

 

NABUDÚCE HLAVNE O TOM, AKÁ JE TEDA NAŠA ZEM VO VNÚTRI A PREČO RASTIE, PODOBNE AKO NIEKTORÉ OSTATNÉ PLANÉTY A MESIACE ;)


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Keď každý chápe jedno slovo inak. Prečo sa Trump s Kimom nestretne

V posledných dňoch sa na príprave summitu nepracovalo. Trump jeho zrušením prekvapil aj spojencov.

PRIMÁR

Hrozí cukrovka iba tým ľuďom, ktorí jedia veľa cukru?

Ak človek odopiera sladké, neznamená to, že mu nehrozí cukrovka.


Už ste čítali?